O zlém trpaslíku Blainovi- Glee czech fest 8.den

20. září 2012 v 16:55 | Andílek |  Jednorázovky
Pohádek není nikdy dost, tak jsem si na dnešní téma "Ideální téma" GCF, jednu připravila.


Bylo nebylo jedno království a v něm žil král Burt se svým jediným synem princem Kurtem. Když bylo princi osm let zemřela mu matka a tak král zůstal na syna sám.
Když bylo Kurtovi osmnáct let, objevil se v království trpaslík. Měl černé kudrnaté vlasy, hnědé zlověstné oči, na sobě měl černé kalhoty, kostkovanou košily, pletenou vestu, ve starých ošoupaných botách mu chyběly ponožky a u krku měl uvázaného motýlka. ,,Co si přeješ cizinče?" zeptal se trpaslíka král Burt. ,,. Jmenuji se Blaine. Rád bych vašeho syna Vaše Veličenstvo."
,,To se zeptej jeho."
,,Vaše Výsosti?"
,,Tak to ani náhodou, máš moc huňatý vlasy a obočí, jestě bych něco chytnul!" otřepal se Kurt. ,,Tak jste to slyšel vážený pane."
,,Váš syn netuší, čím za tuto opovážlivost zaplatí. Bude uvězněn v té nejtemnější kobce mé řiše a nikdo ho nikdo neuvidí!" Načež se trpaslík dotknul svého motýlku a i s Kurtem zmizel. Všichni poddaní i král jenom nevěřícně koukali na prázdné místo, kde doposud princ seděl. Král dal okamžitě vyhlásit, že dá Kurtovu ruku a půl království tomu, kdo prince vysvobodí z rukou zlého trpaslíka Blaina.
Tou dobou se krajem toulal statečný rytíř David, čirou náhodu se v místním hostinci dozvěděl co král nechal vyhlásit a poté co dopil se vydal na zámek. ,,Vaše Veličenstvo, sir David Karofsky by si s vámi přál mluvit."
,,Pošli ho dovnitř." Komorník přikývl. ,,Finne," otočil se král na šaška. ,,Ano můj pane?"
,,Všichni byli stejní, stateční, urození, ale nikdo nedokázal přijít na to, jak mého syna vyrval z rukou toho trpaslíka."
,,On se někdo najde můj pane a princ se vrátí." Do sálu vešel David. ,,Vaše Veličenstvo, jsem sir David Karofsky, já vašeho syna vysvobodím."
,,Mnozí už tohle říkali a nikdo z nich to nedokázal. Mnozí, z těch kdo se o to pokusili už se nikdy nevrátili," posmutněl král. ,,Já se vrátím a přivedu vám vašeho syna zpátky," prohlásil pevně David. ,,Dobrá, tak jdi a pokus se o své štěstí." Požehnal mu král v cestě. ,,Hlavně se šťastně vraťte."
,,Doufám, že jsi změnil názor?!" zachechtal se ďábelsky zlý trpaslík Blaine. ,,Ne nezměnil," prohlásil pevně Kurt, ale uvnitř něj se všechno třáslo, měl strach. Co když mi ublíží? Co když nepřijde nikdo kdo mě zachrání? ,,Tady tě nikdo nenajde a i kdyby, nikdy nikdo nepřijde na to, co je zdrojem mé síly." Že by? Napadlo Kurta. ,,A co je vlastně zdrojem tvé síly?" zeptal se. ,,Nemáš tu nic, jen nějaký křápy, svoje ošoupaný boty, tu příšernou vestu, ještě příšernější košily, ty nejhnusnější kalhoty co jsem kdy viděl a toho motýlka."
,,Teď jsi mě vážně pobavil ty citlivko. Ty hadry jsou to nejlepší co jsem kdy sehnal."
,,Jo? Jsou tak z roku raz dva tři a jsou fakt dost příšerný. Říká ti něco Perwoll?" Trpaslík Blaine se na prince Kurta zle zašklebil. ,,Tak promiň no, netušil jsem, že se tě to dotkne."
Sir David přijel na místo a rozhlédl se, nic, jen skály a strž. Počkat moment, támhle je nějaká jeskyně. Seskočil z koně a vydal se do jeskyně. Došel až na její konec a spatřil zlého trpaslíka Blaina a prince Kurta ve vášnivé debatě, která aviváž je lepší a která krásně voní. ,,Hele na něco jsem se tě předtím ptal," vzpomněl si najednou Kurt. ,,Jo a co to bylo? Já se mezi tím Perwollem, Vanishem, Arielem, Azirutem a všema jinejma sračkama zapomněl."
,,Ptal jsem se tě na zdroj tvojí síly."
,,Já ti ještě neodpověděl?"
,,Ne! Hádal ses se mnou, o tom, že je lepší Azurit než Ariel."
,,Tak já ti to teda povím, když tu máme takovou uvolněnou atmosféru." Sir David natáhl uši, tušil, že tohle je terve ta pravá konverzace pro něj, lepší jak nějaký prací prostředky, který mu byli u zadnice. ,,Můj zdroj síly, je ukrytý v tom motýlku, který neustále nosím."
,,Tak to je fakt něco," uchechtl se Kurt. ,,Velmi si na něm zakládám snad chápeš."
,,Naprosto," přikývoval Kurt bouřlivě.
David vyskočil ze svého úkrytu. ,,Braň se ty bídáku!" zařval. ,,Kámoš?" otočil se trpaslík Blaine na Kurta. ,,Ne. Můj zachránce."
,,Kruci! Já před ním vyblil svůj zdroj síly! Ty jeden zmetku!" zavrčel trpaslík Blaine na Kurta. ,,Na mě si vztek nevybíjej, já netušil, že ještě někdo dojde." Sir David zaútočil a serval trpaslíkovi motýlka z krku a přesekl ho v půlce. ,,Krásně jsme si pokecali Kurte," pokrčil trpaslík Blaine rameny a rozplynul se. A sir David s princem se šťastně vrátili domů. Netrvalo dlouho a konala se velkolepá svatba. A jestli Kurt s Davidem neumřeli, tak žijí dodnes.
Konec

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gugu Gugu | 17. května 2014 v 22:24 | Reagovat

Good :-D
Trpaslík blaine to si zabila :-D

2 Karin Karin | 17. dubna 2017 v 13:25 | Reagovat

To by mě zajímalo na kterém prášku by se domluvili povídka parádní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama