Život jde dál 2 - 3. kapitola

28. února 2015 v 13:00 | Andílek |  Kapitolovky
A je tu pokračování. Jeden pár máme, tak proč neudělat další? Smějící se
Slavíci se usadili do polstrovaných sedadel. Blaine se rozhlédl kolem a usmál se. Potichu se přiblížil ke Kurtovi a políbil ho do vlasů. ,,Ahoj zlato," otočil se Kurt. ,,Ahoj lásko," posadil se mu kudrnáč na klín. ,,Ta pusa byla pro štěstí."
,,Tu ti v tom případě musím vrátit," zamrkal Kurt a přitáhl si Blaina do polibku. ,,Přestaňte se olizovat," zjevil se u nich Bass. ,,Za chvíli jdeme na scénu," odtáhl Blaina sebou. Kurt s úsměvem vrtěl hlavou. Sledoval vystoupení Slavíků. ,,Tak pojď, musíme se připravit," zatlačil do vozíku Puck. ,,Hraješ si na gentlemana, Pucku?" zasmál se Kurt. ,,Samozřejmě," mrkl na Kurta Puck.

Blaine sledoval vystoupení New Directions a oči měl jenom pro Kurta. ,,Hochu, i po roce na něm visíš pohledem," ušklíbl se Seb. ,,Seš v tom až po uši, Andersone."
,,No a co?" obořil se na Sebastiana Blaine. ,,Samozřejmě, že ho miluju. Je moje všechno."
,,Však my vám to přejeme, že jo kluci?" otočil se Sebastian na ostatní. ,,Samozřejmě. Sebastian má pravdu. Jsme rádi, že jsi s Kurtem šťastný." Sbory stáli na pódiu a čekali na vyhlášení. Blaine se na Kurta usmál a ten mu úsměv oplatil. ,,Náš milovaný páreček," objala Mercedes Kurta kolem ramen. ,,Však vám to přejeme. Jste hrozně roztomilý pár," přikývla Rachel. Na červenání Kurtovi nezbyl čas, zrovna se objevila na podiu porotkyně s výsledky. Všechny tři sbory po sobě stříleli pohledy. Přes jásot jeho přátel nebylo slyšet vlastního slova. ,,Neříkal jsem ti to?" zazubil se Kurt směrem k Blainovi. ,,No jo. Měl jsi pravdu," pousmál se Blaine. ,,Nemrač se."

Vánoce se pomalinku blížili a Blaine bezradně bloumal obchodním domem ve snaze najít dárek pro Kurta. Pro rodinu už měl nakoupeno, jen mu zbýval Kurt. ,,Ahoj, taky nákupy na poslední chvíli?" zajímal se Sebastian. ,,Ahoj. Nakoupeno mám, jen mi zbývá Kurt." Seb přikývl. ,,Blaine, možná to je blbý. Ale co kdybys toho svého knihomola potěšil pod stromečkem knížkou?" navrhl. ,,Sebastiane! Ty jsi génius!" objal ho vděčně Blaine. ,,Tak pojď, než nám někdo ty nejlepší tituly vykoupí!" Oba Slavíci se pobaveně rozesmáli. A vstoupili do knihkupectví. ,,Jakej žánr čte nejradši?" otočil se Bass na Blaina. ,,Čte všechno, mi tak přijde. Pokud mu nekoupíš noviny. Tak přečte všechno."
,,Knihomol," protočil Seb očima. ,,Sebastiane!" varoval ho se smíchem kudrnáč. Procházeli obchodem a cítili se ztracení. ,,Nerad bych mu koupil něco co už má," podrbal se Blaine na hlavě. A pak mu přistál v oku jeden titul. ,,Seš si jistej?" zeptal se Bass. ,,Jsem. Kurt teď čte nebo už dočetl první díl," pokrčil Blaine rameny. ,,Fajn. Je to tvůj dárek. Pro tvého přítele."

Kurt s holkama na tom byl podobně. Cítil, že by to nejradši vzdal. ,,A co mu koupit motýlka?"
,,Má jich málo co, Tino?" zasmál se Kurt. ,,Ale máš pravdu. Stejně nic lepšího nevymyslím," přikývl Kurt. Když konečně nakoupili, zamířili do kavárny. Kde probrali nejnovější drby.

Blaine se s pečlivě zabaleným dárkem vydal k Hummelům. Zazvonil a čekal. Otevřel mu Kurtův táta. ,,Dobrý den, pane Hummele, je doma Kurt?" usmál se. ,,Ahoj, jasně. Jen pojď dál." Kudrnáč vstoupil do domu a hned si to zamířil do Kurtova pokoje. Kurt seděl skloněný nad stolem a něco kutil. ,,Ahoj lásko," políbil ho Blaine na tvář. ,,Jé ahoj," rozzářil se Kurt jako vánoční stromeček. ,,Co to děláš?" zajímal se Blaine. ,,Balil jsem dárek pro tátu."
,,Když o tom mluvíme, přinesl jsem ti dárek," usmál se Blaine. ,,Krásné Vánoce, miláčku," podal Kurtovi zabalený balíček. ,,Děkuji, zlato. Taky pro tebe něco mám." Dojel ke skříni a vytáhl z ní menší balíček. ,,Krásné Vánoce i tobě, lásko." Oba trhali papír. ,,Ten je pěknej," usmál se Blaine na motýlka. ,,Děkuji," roztáhl brunet ústa do úsměvu, když vybalil knihu. ,,Tos nemusel. Nemusel sis dělat, takovou škodu," vrtěl hlavou. ,,Tenhle Restaurátor volně navazuje na Starožitníka."
,,Aha," zvedl Kurt hlavu. ,,Ještě jednou děkuji," usmál se a líbl Blaina na tvář.

Burt vstoupil do Kurtova pokoje. Brunet zvedl hlavu od rozečtené knihy. ,,Co se děje, tati?" zajímal se. ,,Chtěl jsem se zeptat, jestli už máš program na Silvestra?" Kurt se na svého otce podezíravě podíval. ,,Děje se něco, o čem nevím?" povytáhl obočí. ,,Ne nic!" zavrtěl Burt hlavou a uhnul pohledem. ,,Ha!" zazubil se Kurt. ,,Mám tě! Uhýbáš pohledem! Tak to vyklop, tati!"
,,No dobře, seš hrozný dítě. Už se nějaký čas scházím s někým."
,,Tati, nejsi puberťák, aby ses musel stydět, takže nechoď kolem horký kaše!" vyzval Kurt Burta. ,,S mamkou jednoho tvého spolužáka."
,,Kterýho?"
,,Finna," přiznal. ,,Ty chodíš s Finnovou mámou?"
,,Vadí ti to?"
,,Ne. Samozřejmě, že ne. Jsem za tebe rád. A pokud jde o tvou otázku, jdeme s Blainem k Puckovi. Mimo jiné, tam bude i Finn," usmál se Kurt. ,,Jak dlouho už jste spolu?" zajímal se Kurt. ,,Dva měsíce," odpověděl Burt. ,,Proč jsi něco neřekl dřív?"
,,Nevěděl jsem, jak to říct. Bál jsem se, jak budeš reagovat."
,,Znovu opakuji, nejsi puberťák, aby ses musel stydět. Přeju ti to," mrkl na tátu Kurt.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 terka terka | 1. března 2015 v 9:46 | Reagovat

Aaaa, ted jsi me strasne potesila, protoze Burta a Carol miluju skoro stejne jako Klaine (prezdivku prvniho paru jsem radeji nevymyslela, abych to nespletla :D).
Hezka kapitolka, tesim se na dalsi.

2 Hepa Hepa | 2. března 2015 v 8:24 | Reagovat

Jeeeej to bola super kapitolka,super že bude burt a carole :)
Teším sa na pokračovanie :)

3 Andílek Andílek | 2. března 2015 v 15:15 | Reagovat

[1]: jsem ráda, že jsem Burtem a Carol potěšila (jakou mají zkratku fakt netuším :D). Děkuju za komentář

[2]: děkuju za komentář

koukám, že Burt s Carol mají úspěch :). taky je mám ráda

4 Karin Karin | 20. dubna 2017 v 9:43 | Reagovat

Jú to bylo krásný jak Burt říkal o Carol.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama