Vzpomínky 4

5. listopadu 2016 v 13:00 | Andílek |  Kapitolovky
Kurta propouští z nemocnice a dozvídá se "novinku" o svém bratrovi. Santana se od Sebastiana dozvídá další detaily z jeho soužití s Kurtem. Na scéně se objevuje Rachel s Blainem.,,Musíme mu to říct!" řekl Burt Carol. ,,Nevím, jestli to zvládnu," zavrtěla hlavou. ,,Znovu. Nechci si tím znovu projít."
,,To ani já. Ale má právo to vědět." Carol mlčky přikývla. A oba vešli do Kurtova pokoje. Dneska ho měli propustit, byl nejvyšší čas říct mu pravdu o jeho bratrovi. ,,Tak co jsi připraven jít domů?" zeptal se Burt. ,,Nemůžu se dočkat," přikývl Kurt. ,,Ještě než půjdeme, je tu něco co bys měl vědět." Řekl Burt vážným hlasem. ,,A co?" zajímalo Kurta. Burt se podíval na svou ženu, která měla v očích slzy. ,,Carol, nemusíš tu být."
,,Zvládnu to," řekla. ,,Co se děje?" nechápal Kurt. ,,Bude lepší, když se na to posadíme."
,,Tak o co jde?" zeptal se Kurt. ,,Jde o to, že před dvěma lety…..," Burt na prázdno polkl. Ono se řekne říct mu to, ale realita je jiná. ,,Co se stalo před dvěma lety?"
,,Finn zemřel, Kurte," řekla Carol. Kurtovi poklesla brada. ,,Cože?! To….To…..Pane Bože!" Zabořil Kurt hlavu do dlaní a rozplakal se. ,,Pojď sem," objal jeho i svou ženu, které taky po tvářích tekly slzy, Burt.

,,A co bylo dál?" zajímalo Santanu. ,,No tak dobře," souhlasil Sebastian a začal vyprávět. Musel to ze sebe dostat.

Společně vešli do pokoje na koleji. Kurtovi poklesla brada. "Co je?" zajímal se Sebastian. "Čekal jsem něco…Já nevím."
"Typickej chlapskej bordel?" zeptal se pobaveně Sebastian. "Asi tak," přikývl Kurt. "Princezno, to že tu bydlí dva kluci, ještě neznamená, že tu budeme mít bordel jak v chlívě."
"Nechtěl jsem se tě dotknout. Omlouvám se." Sebastian se pousmál. "Neomlouvej se. No jinak tu vítej a chovej se tu jako doma."

Sebastian se ve vyprávění zadrhl. ,,A dál?" nedala se odbýt Santana. ,,Dál? Přenechal Blainovi byt a přestěhoval se na kolej. Jednoho dne načapal mě a Johna, mýho spolubydlícího, jak hrajeme polštářovou bitvu. Tvářil se, jako že nechápe, ke komu, že se to přistěhoval. Hodil jsem po něm polštář a on mi to oplatil a připojil se k nám. Povalil jsem ho na postel a on se bránil. Řekl, že jestli ho okamžitě nepustím, tak mě zabije. Oplatil jsem mu tím, že ho miluju. Koukal se na mě, jako by mi přeskočilo." Santana se uchechtla. "Jo a nedivím se mu," zasmála se. "Trvalo to nám to několik týdnů, než jsme se odhodlali k prvnímu kroku a já ho pozval na rande. Přijal. No a po pár schůzkách jsme se dali dohromady. A tím se dostávám k tomu, co se stalo. Vraceli jsme se domů, plánovali jsme, jak si společně zajedeme do Paříže. Nevěnoval jsem se řízení, věnoval jsem se jemu….A pak přišel náraz. Náraz, který mi vzal všechno."
,,Kurt není mrtvý! Jen ztratil paměť."

Chtěl utéct! Chtěl utéct někam hodně daleko. Nesnášel ten lítostivý pohled, kterým na něj všichni koukali. Jenže nebylo kam, nějakým záhadným způsobem se po celé Limě rozneslo, že měl nehodu a ztratil paměť. Kurt seděl v Lima Bean a všichni na něj koukali jak na zvířátko v zoo. Proti němu seděla Rachel a netušila, co říct. ,,Mohla bych jim říct, ať si hledí svého."
,,Nech to bejt," zavrtěl hlavou Kurt. ,,Nechápou to!"
,,Můžu ti pomoct!"
,,Vážně?" povytáhl obočí. ,,Jsi kouzelná víla? Protože vážně jinak nevím, jak bys mi mohla pomoct. Vrací se mi útržky, ale nic konkrétního."
,,A co Sebastian?" zeptala se opatrně. ,,Co s ním všichni máte? Je to kamarád…Teda tvrdí to." Tak ti pěkně kecá, ušklíbla se Rachel v duchu. ,,Možná by sis o tom měl s někým promluvit," navrhla Rachel. ,,Jako s kým?"
,,S nějakým odborníkem," odpověděla. ,,Uvidím," pokrčil rameny a upil z kafe. V Rachelině zorném poli se objevil Blaine. Kývl jí na pozdrav a došel k nim. ,,Smím?" zeptal se. ,,Jistě," přikývla Rachel. ,,Posaď se," přikývl Kurt. Blaine se posadil a podíval se na Kurta. ,,Další!" protočil Kurt očima. ,,Jen nevím, kolik toho víš," rozhodil Blaine rukama. ,,Tvůj přestup na McKinley," odpověděl Kurt. ,,Nikdo mi nechce nic říct. Takže by mě vážně zajímalo, co se mezi námi stalo?!" Blaine se zarazil a podíval se na Rachel. ,,To si vyřiďte sami dva!" stáhla se a vzdálila se. ,,Tak spusť!" vyzval Kurt Blaina. ,,Ve tvým stavu, bych to radši nevytahoval. Není na to vhodná doba," odpověděl Blaine a uhnul pohledem. ,,Není vhodná doba?! Děláš si ze mě srandu?! A kdy bude?! Já vám kašlu na to, jak kolem mě chodíte po špičkách! Jděte všichni do háje!" Zvedl se Kurt. ,,Kurte, prosím! Ztiš se," prosil ho Blaine. ,,Nic mi není. Jsem v pořádku. Jen si asi permoníčci v mojí hlavě usmysleli, že zapomenu pár důležitých detailů ze svého života."
,,Kurte, tady to opravdu nejde," bránil se Blaine. ,,Trhni si nohou!" křikl Kurt a opustil Lima Bean. ,,Sakra!" zabořil se Blaine do židličky.

Kurt vzteky pomalu ani neviděl. Chtěl jediné, být doma. Pryč od těch otravných pohledů. Vtom do někoho vrazil. ,,Omlouvám se, nekoukal jsem na cestu," omlouval se postižený. ,,To já se omlouvám," vyhrkl Kurt. ,,Kurte?" zeptal se překvapený Sebastian. ,,Ahoj," pousmál se Kurt nervózně, od doby v nemocnici, kdy Sebastian utekl, jako malej kluk se neviděli. ,,Jak se vede?" zeptal se Sebastian a měl chuť si nafackoval. ,,Ale pořád mám prázdno v hlavě. Ale jinak? Teď se mám celkem na pytel. Každej mě štve tím, jaký na mě berou ohledy. Třeba Blaine, proč mi nechce říct, co se mezi námi stalo?"
,,Třeba ti nechce ublížit," pokrčil rameny Sebastian. ,,Ublížit?" zeptal se Kurt. ,,Co se stalo? Ty něco víš?!" Do prdele! Napadlo Sebastiana. ,,Asi nejsem ta správná osoba, co by ti to měla říct."
,,Zase!" povzdechl si Kurt. ,,Jen ti nechci ublížit. Záleží mi na tobě." Miluji tě! ,,Cože?!"
,,Záleží mi na tobě."
,,Když ti na mně záleží, proč mi to nechceš říct?"
,,Kurte, prosím ne!" vrtěl Sebastian hlavou. ,,Nechtěj to slyšet ode mě."
,,Tak víš, co?" prskl Kurt. ,,Jdi do háje!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 5. listopadu 2016 v 21:56 | Reagovat

Ty jsi krutá...nejenže si Kurt na Seba vůbec nepamatuje, ale ještě se znovu musí vypořádat s Finnovou smrtí :-( Ale chápu, že pokud je dodržený seriálový děj, je to nevyhnutelné. A doufám, že se Blaine poctivě přizná a ne že Kurtovi bude lhát, aby se k němu vrátil, protože to by klesl ještě níž než už klesl ;-) Jinak Sebovo vyprávění bylo nádherné, třeba bude takových vzpomínek víc :-) Těším se na pokračování!

2 Andílek Andílek | 5. listopadu 2016 v 23:28 | Reagovat

[1]: Já vím, to mi nemusíš říkat...Nechtělo se mi o Finnově smrti psát, ale věděla jsem že musím, pokud jsem chtěla alespoň trochu dodržet canon. Kurt už si Seba brzy vzpomene, Sebtana tomu pomůžou...Ale to spoileruju. Víš přece, že jsem Kurtbastian shipper, přece bych Sebastianovi neudělala to, že bych Kurta vrátila Blainovi. A pak jsem si jistá, že by Sebastian Blaina za pokusy sblížit se opět s Kurtem zabil.
Děkuji za komentář

3 IFka IFka | 7. listopadu 2016 v 19:35 | Reagovat

Naprosto skvělá povídka..miluju ty dva spolu i kdyz serialove spolu nikdy nebyli.☺Byl by to jiste zajimavejsi a rekla bych lepsi pribeh nez to co bylo v 6.rade:)
Dekuji za tve povidky vzdy me dostanou do lepsi nalady:)Doufam ze budes pokracovat i na dale.A ze si Kurt na Sebastiana vzpomene.A nevadilo by mi kdyby byl Blaine zly!Stejne jeho charakter tim podvodem zkazily uz tvurci..a aspon v tve povidce by si Kurt uvedomil ze Laska ze stredni nemusi byt vzdy ta prava..a ze ten koho nesnasi muze byt ten co si zaslouzi lasku:)

4 Andílek Andílek | 7. listopadu 2016 v 20:25 | Reagovat

[3]: Děkuji. Já ty dva taky zbožňuju, mnohem víc než Klaine. Klaine neshipuju od třetí řady. Já si nemůžu Kurt se Sebastianem měli mezi sebou víc chemie, než jí měl Kurt s Blainem. Co na tom, že každý jejich setkání skončilo tak haldou urážek? Byli by mnohem lepším párem než Klaine.
Za lepší náladu díky mým povídkám vůbec neděkuj. Já jsem ráda, že to někdo čte.
Kurt si na Sebastiana vzpomene, to můžu slíbit. Jak to dopadne s Blainem je věc jiná. Tvůrci ho zkazili pořádně to je pravda...Kurtovi to dojde. V téhle povídce spolu ani nebudou. To by mi nešlo přes prsty :D :D.
Děkuji za komentář

5 Karin Karin | 21. dubna 2017 v 23:18 | Reagovat

Proč mu to neřekl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama